Past Inductees by the Year


Last Name   First Name   Inducted
        Year
         
Higgins   John   1981
Lamore   Raymond P.   1981
Latham   Joshep "Bud"   1981
Walker   Clara   1981
Watmough   Joseph   1981
Watmough   Roy   1981
Weir   Doris Brennan    1981
Chrostowski   Matthew   1982
Dannenhirsh   Dori Kelman   1982
Francis   Basil   1982
Longfellow   Com. Wilbert E.   1982
Paulson   Carl G.   1982
Read   Max W.   1982
Rossi   Paul   1982
Ryan   Jack   1982
Ryan   William   1982
Wheeler   Capt. Roger   1982
Branch   Russell   1983
Dimant   Andy   1983
Fadgen   Richard "Dick"   1983
Mongeon   Ed   1983
Moody   Frank   1983
Patrick   George   1983
Stanhope   Harold   1983
Carson   Phil   1984
Despres   William   1984
Gossler   Ralph   1984
Lynch   James   1984
Mayers   Ellis   1984
Soltysiak   Matthew   1984
Sotnik   Edna Soltysiak   1984
Anderson   Harold   1985
Barry   E. Leo   1985
Donovan   Kerry   1985
Gath   Leonard Thomas   1985
Golden   Edward   1985
Prata   Joseph P.   1985
Uustall   Diann Thomason   1985
Wilson   Wnthrop B.   1985
Arwezon   Robert   1986
Patterson   Marion Senior   1986
Reed   Edward, Jr.   1986
Slader   Carl    1986
Soltysiak   Anthony   1986
Stephens   Jean Senior   1986
Tramonti   Joan Senior   1986
Burrows   Richard    1987
Calvert   Bruce   1987
Cusati   William   1987
Klimasewski   Walter   1987
Miroff   Harold   1987
Stone   Janet Moreau Stone   1987
Edwards   James K. 1988
Hulme   Ernest   1988
McIntyre   David   1988
Roach   David T. 1988
Solomon   Peter G.   1988
Sonner   Willam   1988
Sullivan   Alice   1988
Brurrows   Henry   1989
Drew   Constance Mills   1989
Jennings   Gerald   1989
Read   Donald A.   1989
Stoyko   John   1989
Babula   Witold   1990
Brisco   Ralph   1990
Burrill   Billie Ann   1990
Franklin   Milton   1990
Manfredi   Thomas   1990
Rezendez   Manuel, Jr.   1990
Thurber   David   1990
Westkott   Michael   1990
Dunbar   Henry F.   1991
Langborg   Kurt   1991
Nelson   Robert   1991
Reall   Kenneth V.   1991
Savastano   Orlando   1991
Sias   David   1991
Vincent   Richard L.   1991
Crepeau   Donna Spencer   1992
Hanson   David W.   1992
McGarry   Neale   1992
Roberts   Newell   1992
Sarcione   Leo   1992
Tighe   Louise Sherlock   1992
Curran   Sheila McCabe   1993
Gleason   Thomas   1993
Hassell   William   1993
Hundermark-Ginish Cyndie   1993
Mangili   Paul   1993
Salisbury   Kevin S.   1993
Taterosian   George S.   1993
Coyne   Cynthia Armour   1994
Donovan   Beth   1994
Gorham   John "Sandy"   1994
Henson   Gary   1994
McCafferty   Stephen S.   1994
Michalczyk   Joseph   1994
O'Neill   John T.   1994
Pheland   Timothy   1994
Bowden   Horace   1995
Entwistle   Lori   1995
Ginish   Glenn A.   1995
Gregory   Thomas   1995
Walsh   Steven J.   1995
Bourassa   Robert G.   1996
Evans   Michael C.   1996
Ginish   Nanci Rose   1996
Perroni   Joseph R.   1996
Burns   Robert J.   1997
Keenan   Carol   1997
Mansolillo   Althea Mercer   1997
Menard   Joseph W.   1997
Morin   Leslie Majeau   1997
Palmer   H. Raymond   1997
Urick   Lucy Crocker   1997
Arts   Henry Gerard   1998
Carroll   Joe   1998
Chrostowski   Matt, Jr.   1998
McCoy   D. Barry   1998
Simpson   Susan Perroni   1998
Corris   Robert   1999
Galvin   John   1999
Gouin   Louise   1999
Kaseta   Janice Maroney   1999
Latham   Gene   1999
Pheland   James   1999
Adams   Rebecca   2000
Andrade   Tony   2000
Barrowman   Mike   2000
Dwyer   Thomas   2000
Hayter   Anthony   2000
Mowry   David   2000
Quinn   James   2000
Callery   Joe   2001
Cleary   Sharon   2001
Manfredi   James   2001
McQuiggan   Frank   2001
Anderson   Ronald   2002
Arraujo   Karen Crossman   2002
Berry   Rob   2002
Geisser   Phyllis Bileau   2002
Gibbons   George   2002
Giglio   Chris   2002
Smith   Jack   2002
Gilson   Matthew   2003
McKenna   Michael   2003
Peluso   Jay   2003
Stutz   Melissa Donovan   2003
Giglio   Francis III   2004
Ginish   Gayle A.   2004
Greene   Ann   2004
Holt   Christopher   2004
McBride   Ben   2004
Wilcox   Charles W.   2004
Zeiger   Peter   2004
Bartlett   Fred   2005
Cohen   Jeremy   2005
Cromarty   Stuart I.   2005
Fitzpatrick   William   2005
Johnson   Karyn Ward   2005
Lane   Homer, Jr.   2005
McGowan   Donald   2005
Soule   Aileen Riggin   2005
Bouchard   Robert   2006
Cote   David   2006
Cournoyer   Gerard, J.   2006
Hart   Sarah Perroni   2006
McGarry   Rod   2006
Prior   Gerald   2006
Robinson   Andrew   2006
Brown   Beth Iacobucci   2007
Clark   Susan Pergola   2007
Long   Paul J.   2007
O 'Neil   Colleen McGarry   2007
Spaight   Daniel, Jr.   2007
Chessin   Michelle McWeeney   2009
Delvecchio   Laura Iacobucci   2009
Kraaijvanger   Maarten   2009
Lynch   Coleen   2009
Morin   Jen Salamon   2009
Simmons   Lynne R.   2009
Curran   William Charles   2010
Gandy   Ray   2010
Joe   Stephan   2010
Lane   Michael   2010
Mailhot   Raymond   2010
Reed   Scott Edward   2010
Armour   Everett   2011
McCaffrey   Paul   2011
Pellegrini   Bert. M.   2011
Slaisbury   Lillian  A.   2011
Stephans   Kristy Uustall   2011
Bloomer   Beverly A.   2012
Evans   Thomas E.   2012
Sahms   Robert H.   2012
Thornton   Kevin A.   2012
Cunningham   Keri   2013
Eaddy   Jenny Mooney   2013
Nista   Edward   2013
Prior   David   2013
Theroux   Trent   2013
Westkott   John   2013
Brochu   Paul   2014
Fontaine   Barry   2014
Gleason   Chris   2014
Hague   Christine   2014
Hassell   Scott   2014
Kinloch   James Paul   2014
McGovern   Dr. Frank   2014
Cardillo   Andrew   2015
Lenihan   Jeffrey   2015
Peck   Samuel H.   2015
Phillips   Paul   2015
Shannahan   Colin   2015
Vilandrie   Edward, Jr.   2015
Blakely   Corey   2016
Dindinger   Sarah Mooney   2016
LaBranche   Carl   2016
Lamoreaux   Greg   2016
Miller   Evan Robertson   2016
Witti   Anne Iacobucci   2016
Barton   Trina Young   2017
Bois   Jason   2017
McClelland   Audrey Couto   2017
Murray   Joseph   2017
Spremullo   Eve Rossi   2017
Arruda   Louis   2018
Beisel   Joanie   2018
Haron   Katie   2018
Muir   Ian   2018
Wilson   Paul   2018
Wright   Phil   2018