Past Inductees 

Click on name to view biography

 

Last Name   First Name Year Inducted
       
Adams   Rebecca 2000
Anderson   Harold 1985
Andersen   Ronald 2002
Andrade   Tony 2000
Armour   Everett 2011
Arraujo   Karen Crossman 2002
Arruda   Louis 2018
Arts   Henry Gerard 1998
Arwezon   Robert 1986
Babula   Witold 1990
Barrowman   Mike 2000
Barry   E. Leo 1985
Bartlett   Fred 2005
Barton   Trina Young 2017
Beisel   Joanie 2018
Berry   Rob 2002
Blakely   Corey 2016
Bloomer   Beverly A. 2012
Bois   Jason 2017
Bouchard   Robert 0062
Bourassa   Robert G. 1996
Bowden   Horace 1995
Branch   Russell 1983
Brisco   Ralph 1990
Brochu   Paul 2014
Brown   Beth Iacobucci 2007
Burrows   Henry 1989
Burns   Robert J. 1997
Burrill   Billie Ann 1990
Burrows   Richard  1987
Callery   Joe 2001
Calvert   Bruce 1987
Cardillo   Andrew 2015
Carroll   Joe 1998
Carson   Phil 1984
Chessin   Michelle McWeeney 2009
Chrostowski   Matthew 1982
Chrostowski   Matt, Jr. 1998
Clark   Susan Pergola 2007
Cleary   Sharon 2001
Cohen   Jeremy 2005
Corris   Robert 1999
Cote   David 2006
Cournoyer   Gerard, J. 2006
Coyne   Cynthia Armour 1994
Crepeau   Donna Spencer 1992
Cromarty   Stuart I. 2005
Cunningham   Keri 2013
Curran   Sheila McCabe 1993
Curran   William Charles 2010
Cusati   William 1987
Dannenhirsh   Dori Kelman 1982
Delvecchio   Laura Iacobucci 2009
Despres   William 1984
Dimant   Andy 1983
Dindinger   Sarah Mooney 2016
Donovan   Kerry 1985
Donovan   Beth 1994
Drew   Constance Mills 1989
Dunbar   Henry F. 1991
Dwyer   Thomas 2000
Eaddy   Jenny Mooney 2013
Edwards   James 1988
Entwistle   Lori 1995
Evans   Michael C. 1996
Evans   Thomas E. 2012
Fadgen   Richard “Dick” 1983
Fitzpatrick   William 2005
Fontaine   Barry 2014
Francis   Basil 1982
Franklin   Milton 1990
Galvin   John 1999
Gandy   Ray 2010
Gath   Leonard Thomas 1985
Geisser   Phyllis Bileau 2002
Gibbons   George 2002
Giglio   Chris 2002
Giglio   Francis III 2004
Gilson   Matthew 2003
Ginish   Glenn A. 1995
Ginish   Nanci Rose 1996
Ginish   Gayle A. 2004
Gleason   Thomas 1993
Gleason   Chris 2014
Golden   Edward 1985
Gorham   John “Sandy” 1994
Gossler   Ralph 1984
Gouin   Louise 1999
Greene   Ann 2004
Gregory   Thomas 1995
Hague   Christine 2014
Hanson   David W. 1992
Haron   Katie 2018
Hart   Sarah Perroni 2006
Hassell   William 1993
Hassell   Scott 2014
Hayter   Anthony 2000
Henson   Gary 1994
Higgins   John 1981
Holt   Christopher 2004
Hulme   Ernest 1988
Hundermark-Ginish   Cyndie 1993
Jennings   Gerald 1989
Joe   Stephan 2010
Johnson   Karyn Ward 2005
Kaseta   Janice Maroney 1999
Keenan   Carol 1997
Kinloch   James Paul 2014
Klimasewski   Walter 1987
Kraaijvanger   Maarten 2009
LaBranche   Carl 2016
Lamore   Raymond P. 1981
Lamoreaux   Greg 2016
Lane   Homer, Jr. 2005
Lane   Michael 2010
Langborg   Kurt 1991
Latham   Joshep “Bud” 1981
Latham   Gene 1999
Lenihan   Jeffrey 2015
Long   Paul J. 2007
Longfellow   Com. Wilbert E. 1982
Lynch   James 1984
Lynch   Coleen 2009
Mailhot   Raymond 2010
Manfredi   Thomas 1990
Manfredi   James 2001
Mangili   Paul 1993
Mansolillo   Althea Mercer 1997
Mayers   Ellis 1984
McBride   Ben 2004
McCafferty   Stephen S. 1994
McCaffrey   Paul 2011
McClelland   Audrey Couto 2017
McCoy   D. Barry 1998
McGarry   Neale 1992
McGarry   Rod 2006
McGovern   Dr. Frank 2014
McGowan   Donald 2005
McIntyre   David 1988
McKenna   Michael 2003
McQuiggan   Frank 2001
Menard   Joseph W. 1997
Michalczyk   Joseph 1994
Miller   Evan Robertson 2016
Miroff   Harold 1987
Mongeon   Ed 1983
Moody   Frank 1983
Morin   Leslie Majeau 1997
Morin   Jen Salamon 2009
Mowry   David 2000
Muir   Ian 2018
Murray   Joseph 2017
Nelson   Robert 1991
Nista   Edward 2013
O ‘Neil   Colleen McGarry 2007
O’Neill   John T. 1994
Palmer   H. Raymond 1997
Patrick   George 1983
Patterson   Marion Senior 1986
Paulson   Carl G. 1982
Peck   Samuel H. 2015
Pellegrini   Bert. M. 2011
Peluso   Jay 2003
Perroni   Joseph R. 1996
Pheland   Timothy 1994
Phelan   James 1999
Phillips   Paul 2015
Prata   Joseph P. 1985
Prior   Gerald 2006
Prior   David 2013
Quinn   James 2000
Read   Max W. 1982
Read   Donald A. 1989
Reall   Kenneth V. 1991
Reed   Edward, Jr. 1986
Reed   Scott Edward 2010
Rezendez   Manuel, Jr. 1990
Roach   David 1988
Roberts   Newell 1992
Robinson   Andrew 2006
Rossi   Paul 1982
Ryan   Jack 1982
Ryan   William 1982
Sahms   Robert H. 2012
Salisbury   Kevin S. 1993
Sarcione   Leo 1992
Savastano   Orlando 1991
Shannahan   Colin 2015
Sias   David 1991
Simmons   Lynne R. 2009
Simpson   Susan Perroni 1998
Slader   Carl  1986
Salisbury   Lillian  A. 2011
Smith   Jack 2002
Solomon   Peter G. 1988
Soltysiak   Matthew 1984
Soltysiak   Anthony 1986
Sonner   Willam 1988
Sotnik   Edna Soltysiak 1984
Soule   Aileen Riggin 2005
Spaight   Daniel, Jr. 2007
Spremullo   Eve Rossi 2017
Stanhope   Harold 1983
Stephans   Kristy Uustall 2011
Stephens   Jean Senior 1986
Stone   Janet Moreau Stone 1987
Stoyko   John 1989
Stutz   Melissa Donovan 2003
Sullivan   Alice 1988
Taterosian   George S. 1993
Theroux   Trent 2013
Thornton   Kevin A. 2012
Thurber   David 1990
Tighe   Louise Sherlock 1992
Tramonti   Joan Senior 1986
Urick   Lucy Crocker 1997
Uustall   Diann Thomason 1985
Vilandrie   Edward, Jr. 2015
Vincent   Richard L. 1991
Walker   Clara 1981
Walsh   Steven J. 1995
Watmough   Joseph 1981
Watmough   Roy 1981
Weir   Doris Brennan  1981
Westkott   Michael 1990
Westkott   John 2013
Wheeler   Capt. Roger 1982
Wilcox   Charles W. 2004
Wilson   Wnthrop B. 1985
Wilson   Paul 2018
Witti   Anne Iacobucci 2016
Wright   Phil 2018
Zeiger   Peter 2004